Ayyıldızlı Taşın Gizemi

Bundan yıllar önce kardeşim yolda yürürken gözüne ilginç bir taş ilişti. Bu taşı eline alınca şankınlığı biraz daha arttı çünkü bu küçük taşın üzerinde Türk bayrağımızda olduğu gibi Ayyıldız vardı.

Taşı bizlere gösterince bizde bu konuda hayretler içerisinde kaldık. Öncelikle taşın acaba bir kalıplamı yapıldığını yoksa oymamı olduğunu araştırmak istetik tabi taşa zarar vermekte istemiyorduk.

Okuduğum lisede çok güvendiğim bir hocama taştan bahsettim. Kendisi bu tip el yapımı eserlerle ilgilenen bir arkadaşı olduğununu ve taşı ona gösterebileceğini söyledi.

Taşı inceletip geri getirdiğinde merakımız azalacağına iyice artmıştı. Taşı inceleyen kişi taşın kesinlikle orjinal bir taş olduğunu kalıpla veya herhangi bir karışımla yapılan bir taş olmadığını söylemişti. Ayrıca taşın üzerinde bulunan Ayyıldızın oyma olamayacak kadar kusursuz olduğunu, oyma olarak yapıldı ise oldukça ustaca yapılmış bir işçilik olduğunu da eklemişti.

Tabi bu durum kafamızı iyice karıştırmıştı. Artık çevreden oldukça farklı yorumlar duyuyorduk. Kimi taşın uzaydan geldiğini. Kimi Ülkemizin gelecekte dünyanın hakimi olacağını ve bu taşın bunun bir işareti olduğunu söylüyordu. Benzer yorumlar epeyce bir süre devam etti.

Bense bu tip olaylara pek inanmayan oldukça gerçekçi bir yapıya sahip olduğum için acaba bu taşın bir benzeri varmı diye epeyce bir zaman bu konuyu araştırdım. Fakat tabi tahmin edersiniz sonuç sıfır. Şimdi acaba bu konuyu neden buraya yazdığımı soracaksınız. Amacım eğer bu konuda bilgisi olan biri varsa bu konuda kafamdaki soru işaretlerini gidermek. Veya elinde benzer bir taş olan varsa onuda araştırmak.

Bir cevap yazın