Bedava Yazılımla Dosyalarınızı Yönetin

coffeeCoffee (v0.1 R3)
 
Her dosya türü belli programlar ile çalıştırılabilir. Bunun için windows her dosya türü için varsayılan bir program belirler. Ama her zaman her dosya tipini varsayılan program ile çalıştırmayı tercih etmeyebilirsiniz. Windows‘ta bunun için “Birlikte aç” özelliği bulunsa da, çok daha pratik bir yöntem de var. Coffee adlı ücretsiz ve kurulum gerektirmeyen bu program sayesinde durumlarda dilediğiniz dosya tipini, o an tercih ettiğiniz program ile açabilirsiniz…

Örneğin PNG dosya türünü çoğu zaman windows resim gösterici ile açıyor olabilirsiniz. Ama resmin üzerinde değişiklik yapmak istediğinizde önce Photoshop veya paint gibi bir programı çalıştırıp sonra da PNG dosyasını bu program ile açmak yerine Coffee programı sayesinde dilerseniz otomatik olarak resim düzenleme programınızın açmasını sağlamak mümkün. Daha da güzeli Coffee programını kullanarak değişik tuş kombinasyonları oluşturabilir ve bu tuş kombinasyonları kullanarak dosya türlerinin o an hangi program ile çalıştırmak istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken programı indirip çalıştırmak. Bundan sonra ücretsiz Coffee  programı ile dilediğiniz dosya türlerini çalıştıracak programları tek tek belirleyebileceksiniz.
Coffee programını Buradan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın