Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)

CBR0012922003 yılında devreye sokulan Sağlıkta Dönüşüm Programı ile ?Yaygın, erişimi kolay ve güler yüzlü sağlık hizmeti? sunmayı amaçlayan Sağlık Bakanlığı, 2008 yılında Merkezi Hastane Randevu Sistemi için start vermiştir.  Adından da anlaşılacağı gibi temelde, vatandaşların merkezi bir sistemden randevu alarak istedikleri herhangi bir hastaneye gidebilmelerini sağlamayı amaçlayan bu proje, eğer başarıyla uygulanabilirse  dünyada ilk örnek olma özelliği taşıyacak.

Merkezi Hastane Randevu Sistemi, devlet hastanelerinin  doktorların çalışma cetvellerini düzenli bir şekilde merkezi bir sisteme aktarmaları ile, çağrı merkezini arayan kişiler bu çalışma cetveline göre boş olan saatler için randevu alabilecekler.Vatandaşlar randevu sistemine  başlangıçta sadece çağrı merkezleri, yani operatörler ile erişebilecek. Çağrı merkezlerine, üç haneli bir sabit bir  numara ile erişilebilecek.

İlk önce 4 ayrı bölgede başlatılması planlanan Merkezi hastane randevu sisteminde çağrı merkezlerinde 5.000-7.000 arasında operatörün çalıştırılması beklenmektedir.  Bu proje ile çağrı merkezi sektörünün önemli derecede büyüyeceği ve yeni bir istihdam kapısı açılacağı tahmin edilmektedir.

mhrs5

Vatandaslar için randevu alma kanallarindan birtanesi de aile hekimleri olacak. Aile hekimleri, ikinci basamaga sevk ettikleri hastalar için, çagri merkezindeki operatörlerin eristigi merkezi sistemden randevu alabilecekler.

2 thoughts on “Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)

  1. annemin adına aldığımız paraloyu unuttuk bunun üzerine yönlendirmelerle cep telefonu veya isim üzerinden yaptığımız başvurulardanda bir sonuç alamadık.bu konuda bize yardımcı olmanızı rica ediyoruz şu an hastaneye gidemiyoruz!

  2. kendime internetten aldıgım randevu şifresini unuttum.telefonla ardıgımızda her seferinde ya sitede hata var yada randevular dolu diyor.bu konuda bize yardımcı olmanızı istiyorum.hastahaneye gidemiyorum.

Bir cevap yazın