Muayene Bilgi Yönetim Sistemi Giriş Ekranı

Muayene Bilgi Yönetim Sistemi(MBYS) Sağlık Bakanlığı tarafından aile hekimleri ve hastane hekimleri dışında muayene kaydı oluşturan, tedavi hizmeti veren tüm diğer kamu hekimleri için hazırlanmış bir bilgi sistemi yazılımıdır.

MBYS İl Sağlık Müdürlükleri, Halk Sağlığı Müdürlükleri, Toplum Sağlığı Merkezleri, Ketemler, AÇSABlar , Ağız Diş Sağlığı hekimleri , geçici görevli aile hekimleri gibi kurum ve kuruluşların verdikleri sağlık hizmetlerinin dijital ortamda kayıt altına alınmasını Sağlık-Net ve SGK e-reçete sistemlerine gönderilmesini sağlamayı amaçlayan bir, 1.basamak sağlık bilgi sistemidir.

MBYS kullanmak için Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından kullanıcı tanımlanması ve ilgili yetkilendirmelerin yapılması gerekmektedir. MBYS sadece hekim olan kullanıcılara giriş izni vermektedir. Bu nedenle kullanıcı bilgisi oluşturulmadan önce hekim diploma no, varsa ihtisas numarası SGK e-reçete sistemi şifresi, mernis-kps şifresi bilgileri hazırlanmalıdır.Ayrıca MBYS kullanıcısına ait ÇKYS kurum kodu kullanıcı tanımlama işlemi sırasında girilmesi gereken bilgidir. İrtibat için iletişim sayfasındaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Muayene Bilgi Yönetim Sistemi Giriş

Bir cevap yazın