Yeni Sağlık Net Entegrasyon Raporları Ekranı Hizmete Açıldı

Sağlık Bakanlığı her kurumun kendi kullanıcı adı ve  şifresi ile takibini yapabileceği Sağlık Net entegrasyon raporları sayfasını hizmete açtı.Veri gönderimlerinde büyük sorunlar yaşanan aynı zamanda da veri gönderiminde başarı durumunun ne olduğuna dair hiç bir sağlıklı veri sunumu yapılmayan sağlık net sistemine artık tüm kurumlar erişip veri gönderim başarılarını görebilecekler.

Kurulduğu günden beri bir türlü istenenbaşarıya ulaşamayan ve hala daha bir çok sorunu bulunan sağlık net sisteminde inşallah bu uygulama bir dönüm noktası olur ve bu sayede kurumlar hatalarını ve eksiklerini giderebilirler.

Birde tabi sağlık bakanlığı sunucularının alt yapısını geliştirip veri kayıt işlemlerini daha başarılı hale getirmeli. Kurumlarla yapılan görüşmelerde aynı kayıtların tekrar tekrar gönderildiği fakat aylık  verikayıt başarısının %30 larda kaldığı söylenmektedir. Sunucu alt yapısı geliştirilmedikçe kurumlardan beklenen %90 başarının hayal olduğunu söylemekte fayda var. Yeni ekranlarımız hayırlı olsun.

Sağlık Net Entegrasyon Raporları http://snkds.saglik.gov.tr/ adresinde hizmete girmiştir.

İl sağlık müdürlüklerimiz ve kurumlarımız kendilerine daha önceden tanımlanmış olan kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapabilirler.

Soru ve sorunlar için 0312 2485151 numaralı E-Sağlık Danışmanlık ve Bilgi Alma Merkezimizi arayabilir veya esaglikyardim@saglik.gov.tr adresine e-posta atabilirsiniz.

Bir cevap yazın